Webdiffusion
Festival Nuits d'Afrique
Le meilleur de la musique du monde !
single template
Co vědět o alergiích na měkkýšiAdfab Montreal

Co vědět o alergiích na měkkýši

Hlavní příznaky alergie na měkkýši se liší, ale mohou zahrnovat zvracení, průjem, bolest žaludku, dušnost, kašel, bolest na hrudi a otoky obličeje , rty, jazyk nebo krk.

K těmto příznakům se mohou objevit během několika minut po požití měkkýšů, ale někdy se nemusí objevit několik hodin.

Existují dva různé typy měkkýšů:

 • korýši: krevety, krab, humr
 • Mollusky: škeble, mušle, ústřice, mušle, chůze, chobotnice, chobotnice, chobotnice , Octopus
 • Někteří lidé jsou alergičtí na jeden typ měkkýšů, zatímco jiní jsou alergičtí na oba. Zdá se, že většina lidí s alergií na měkkýši je alergická na korýše a reakce na tyto potraviny bývají závažnější.

  Lékař může doporučit, aby lidé s jakýmkoli typem alergie na měkkýši vyhnuli všem měkkýšům kvůli riziku křížové kontaminace nebo rozvoji nových alergií.

  Příznaky alergie na měkkýši mohou zahrnovat:

  Příznaky alergie na měkkýši se mohou lišit mezi jednotlivci a od jedné reakce na druhou. Někdy může být reakce velmi mírná a krátká a jindy může být závažnější a trvat déle.

  Reakce mají tendenci se časem zhoršovat.

  U dětí

  Děti a děti zažijí stejné alergické příznaky a příznaky jako dospělí.

  Je důležité si uvědomit, že malé dítě nemusí být schopno verbalizovat to, co zažívají. Rodiče a pečovatelé budou muset hledat úly a známky, že se dítě snaží dýchat.

  Tyto příznaky mohou zahrnovat kůži a svaly kolem žeber, které se vtáhnou, když se dítě nadechne nebo pokožku kolem rtů a nehtových lůžek se změní na modrou barvu.

  závažné reakce

  Velmi závažná alergie může vyvolat anafylaxi, což je závažná, život ohrožující reakce, která zahrnuje více tělesných systémů.

  K této reakci může dojít během několika minut nebo dokonce sekundy vystavení měkkýšům. Může se stát velmi rychlým a může být také smrtící bez rychlého ošetření.

  Příznaky anafylaxe zahrnují:

  Lidé, kteří mají vážné příznaky, jako je dušnost, sípání nebo otoky krku a lidé s příznaky ovlivňujícími dva různé tělesné systémy, jako jsou úly a bolest žaludku, by měli okamžitě hledat nouzovou péči. Pokud mají předpis na epinefrin, měli by také podávat tento lék.

  Je stále nezbytné hledat nouzovou péči po podání epinefrinu. Poměrně často se o několik hodin později objeví druhé kolo závažných příznaků, které lidé nazývají bifázickou reakcí.

  Alergie na měkkýši, když imunitní systém těla reaguje na proteiny přítomné u těchto zvířat.

  Když se někdo s alergií vystavuje proteinu, imunitní systém jde do overdrive a snaží se bojovat proti zahraničnímu útočníkovi.

  Část této reakce zahrnuje uvolňování histaminu, což je chemikálie, která způsobuje příznaky alergie.

  Z tohoto důvodu mohou být antihistaminika účinná proti alergickým reakcím.

  Léčba

  Pokud lékař má podezření, že osoba může mít alergii na měkkýši, pravděpodobně je odkazuje na alergisty pro další diagnostické testování. Pokud tyto testy potvrzují přítomnost alergie, jedinou léčbou je vyhnout se úplně měkkýšům.

  Lékaři mohou předepsat lidi, kteří mají vážnou alergii s auto-injektorem epinefrinu.

  V případě expozice nebo vážné reakce se počítá každou sekundu. Podávání epinefrinu v rané fázi reakce může pomoci zabránit tomu, aby se zhoršila a potenciálně smrtící.

  Péče o alergii na měkkýši doma

  Neexistují žádné domácí prostředky na alergii na měkkýši, ale je nezbytná v péči lékaře nebo hledání nouzové péče.

  Lidé však často mohou řídit alergii na měkkýše tím, že se naučí číst nutriční štítky, aby se zabránilo alergenu.

  Zatímco výrobci potravin musí obsahovat prohlášení o alergenech o potravinách obsahujících korýši, totéž neplatí pro měkkýše. Lidé však mohou tyto informace najít v seznamu ingrediencí.

  Vyhýbání se měkkýšům v restauracích

  Když chodíte k jídlu, je velmi důležité informovat hostitele nebo personál restaurace o alergii na potraviny, protože může existovat potenciální riziko kříže -Kontaminace potravinových jídel nebo materiálů vaření.

  Někdo s těžkou alergií může dokonce muset držet dál od výparů nebo párů, které mohou vyjít z kuchyně, kde lidé připravují misky měkkýšů.

  Lidé by neměli váhat sdělit čekací stolici vědět, zda je to potenciální spouštěč pro alergickou reakci.

  Další produkty obsahující měkkýši

  Lidé mohou najít ingredience měkkýšů v jiných předmětech než potraviny, včetně některých výživových doplňků, krmiv pro domácí zvířata, hnojiv a kosmetických výrobků.

  Každý, kdo má obavy z konkrétního produktu, se může pokusit zavolat na telefonní číslo společnosti a získat podrobné informace o ingrediencích.

  Alergie na měkkýši patří mezi nejběžnější alergie na potraviny. Studie, která přijala více než 40 000 účastníků ze Spojených států, uvedla, že https://recenzeproduktu.top/dr-derm/ asi 2,9% z nich žije s alergií na měkkýši.

  Co je jedinečné na alergii na měkkýši, je to, že ačkoliv se může vyskytnout u lidí jakéhokoli věku, má tendenci se vyvíjet spíše v dospělosti než v dětství. Jakmile se vyvinou, alergie na měkkýši mají tendenci být celoživotní.

  Je důležité si uvědomit, že mít alergii na měkkýši je jiná než alergie na mořské plody nebo ryby. Mnoho lidí, kteří jsou alergičtí na měkkýši, je stále schopno jíst ryby s ploutvemi, protože nejsou biologicky stejné.

  shrnutí

  Někdy se může zdát náročné žít s alergií na potraviny. Díky zlepšeným postupům označování a většímu povědomí o potravinových alergiích je však nyní snazší zvládnout alergii, než tomu bylo dříve.

  Je důležité, aby si lidé byli vědomi příznaků alergické reakce, dokonce i těch, kteří dříve nereagovali na měkkýše nebo jiné potraviny.

  Alergie se může časem zhoršit, takže každý, kdo reaguje na měkkýši, by se měl u svého lékaře přihlásit k dalšímu vyhodnocení a testování.

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpání pouze Z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents

  Comments are closed.