Webdiffusion
Festival Nuits d'Afrique
Le meilleur de la musique du monde !
single template
Co wiedzieć o bólu gazowym w klatce piersiowejAdfab Montreal

Co wiedzieć o bólu gazowym w klatce piersiowej

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Ból gazowy w klatce piersiowej zwykle nie jest powodem do niepokoju, chociaż może prowadzić do ciśnienia lub dyskomfortu. Może być również trudne do odróżnienia poza innym bólem w klatce piersiowej, w tym związanym z atakiem serca.

Ten artykuł dotyczy różnych powodów, dla których osoba może odczuwać ból gazu w klatce piersiowej. Omawia także objawy, leczenie i środki domowe.

Ludzie często opisują ból gazu w klatce piersiowej jako szczelność lub dyskomfort w obszarze klatki piersiowej. Oprócz bólu może wystąpić niewielkie uczucie spalania lub dźgnięcia. Ból może również przesunąć się do brzucha.

Inne objawy bólu gazowego w klatce piersiowej mogą się różnić w każdym przypadku, w zależności od przyczyny, ale może obejmować:

Ból gazowy vs. Ból serca

Poczucie bólu gazowego może być niepokojące, ponieważ może być trudno odróżnić oprócz bólu związanego z sercem, takich jak ataku serca.

Gaz, który gromadzi się W żołądku lub lewej części okrężnicy może wydawać się bólem związanym z sercem.

Następujące objawy mogą sugerować, że ból w klatce piersiowej jest związany z zawałem serca:

Osoba doświadczająca objawów zawału serca powinna szukać pogotowia medycznego.

Przyczyny

Możliwe przyczyny bólu gazu w klatce piersiowej obejmują:

Gagę

zgaga jest rodzajem niestrawności, która zazwyczaj wydaje się ostrym, płonącym uczuciem w klatce piersiowej. Jest to spowodowane przez kwas żołądkowy wyciekający do przełyku.

Nietolerancja pokarmu

Gdy ktoś ma nietolerancję pokarmu, może zdenerwować układ trawienny, powodując dodatkowy gaz. Nietolerancja laktozy i nietolerancja glutenu to dwie znane przyczyny gromadzenia się gazu.

Osoba, której brakuje enzymów potrzebnych do rozbicia niektórych pokarmów, może doświadczyć wzdęć, bólu brzucha i nadmiernego gazu.

Zatrucie pokarmowe

Jedzenie zanieczyszczonej żywności może powodować zatrucie pokarmowe, co może również tłumaczyć ból gazu w klatce piersiowej. Ten ból często pojawia się szybko i może co to jest lek cardioxil być doświadczany obok innych objawów, w tym:

Sztuczne słodziki

Dieta wysoko w sztucznych słodzikach lub alkohole cukrowym, takich jak sorbitol i ksylitol, może powodować objawy trawienne, w tym nadmiar gazu, u niektórych osób.

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

<

H3> Nadmierne dwutlencie węgla

Napoje gazowane, na przykład soda, woda toniczna lub woda musująca, mają gazę, dostarczoną przez gaz węgla.

Zbyt wiele tego gazu może zrobić osoba bekpieczna, ale może również gromadzić się w przewodzie pokarmowym i powodować dyskomfort lub ból.

połykanie powietrza

Podobnie jak dwutlenek węgla w napojach gazowanych, powietrze, które przełkamy, kiedy kiedy przełkamy się, kiedy przełkamy powietrze Jedzmy, pijemy lub guma do żucia może zostać uwięziona w układzie trawiennym.

Zbyt dużo powietrza może spowodować gromadzenie się gazu w przewodzie pokarmowym, co może prowadzić do bólu gazowego w klatce piersiowej lub brzucha.

Warunki trawienne

Niektóre con trawienne Dycjonacje mogą prowadzić do objawów przypominających ból gazu w klatce piersiowej.

Warunki zapalne, w tym choroba zapalna jelit (IBD), takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego (UC) lub choroba Crohna, mogą powodować gromadzenie się gazu w trawieniu w trawieniu System.

Inne problemy w przewodzie pokarmowym, takie jak te z powodu cukrzycy, mogą powodować podobne objawy.

Przewlekłe warunki zapalne mogą również powodować następujące objawy:

Za dużo błonnika

Podczas gdy pokarmy bogate w błonnik są korzystne dla układu trawiennego, jedząc również Wiele pewnego rodzaju błonnika może prowadzić do nadmiernego gazu.

Ta nadmiar produkcji wynika z tego, że błonnik może pozostać w jelitach dłużej niż inne składniki żywności. Jest to rozkładane przez bakterie, co powoduje gaz.

Choroby pęcherzyka żółciowego lub żółci

A Stan w pęcherze żółciowym lub drzewie żółciowym, takie jak kamienie żółciowe, może powodować ból w klatce piersiowej i nadmiar gazu

Inne objawy obejmują:

Diagnoza

Zdiagnozowanie bólu gazowego w klatce piersiowej jest konieczne, aby uniknąć poważnych powikłań.

Badanie fizykalne zwykle nie jest wystarczająco dokładne do dokładnej diagnozy, więc lekarz zwykle zaleca dodatkowe testy, takie jak elektrokardiogram (EKG). EKG może szukać problemów z sercem.

Po wykluczeniu problemów z sercem lekarz może zalecić inne testy w celu zidentyfikowania możliwych przyczyn bólu w klatce piersiowej. These can include:

Leczenie i Domowe środki zaradcze

Leczenie bólu gazowego w klatce piersiowej często zaczyna się w domu.

Następujące środki domowe mogą pomóc w zmniejszeniu bólu nadmiaru gazu w klatce piersiowej:

Pij ciepłe płyny

Picie mnóstwa płynów może pomóc przesunąć nadmiar gazu przez układ trawienny, który może złagodzić ból gazu i dyskomfort. Picie napojów bez węgonowych uniknie dodatkowego spożycia gazu.

Ciepła woda lub herbaty ziołowe mogą pomóc w złagodzeniu bólu i dyskomfortu dla niektórych osób.

Jedz im imbir

Ginger Root tradycyjnie był używany do pomocy w kwestiach trawiennych. Badania opublikowane w European Journal of Gastroenterology and Hepatology sugerują, że imbir może pomóc w niektórych objawach trawiennych.

Niewielka część korzenia może być spożywana lub wykonana w herbatę imbirową. Produkty imbirowe są dostępne do zakupu online, w tym cukierki do żucia, napoje i suplementy.

Unikaj możliwych wyzwalaczy

Jeśli dokładna przyczyna bólu gazowego w klatce piersiowej nie jest znana, może to znać Najlepiej unikać możliwych wyzwalaczy trawiennych. Może to obejmować napoje gazowane i napoje gazowane, produkty mleczne i mleczne oraz gluten.

Ćwiczenie mogą pomóc w przemieszczaniu się przez układ trawienny. Mogą pomóc nawet prosty spacer po bloku.

Opcje leczenia leczenia są dostępne, aby pomóc w bólu gazowym w klatce piersiowej. Leki bez recepty, takie jak subaliicelan bibmutowy (pepto bismol), mogą złagodzić objawy niestrawności.

Stany przewlekłe, na przykład IBS, GERD, UC lub Crohn’s Choroba, mogą wymagać leczenia za pomocą Recepty od lekarza, choć w każdym przypadku leczenie będą się różnić.

W większości przypadków zatrucia pokarmowego osoba może wyzdrowieć z leczeniem domowym, takim jak nawodnienie i odpoczynek. W gorszych przypadkach mogą wymagać antybiotyków lub czasu w szpitalu.

W niektórych przypadkach kamienie żółciowe mogą być leczone z lekami, które mogą zachęcić ciało do rozpuszczenia kamieni w czasie.

Zapobieganie

Zapobieganie bólu gazu może być tak łatwe, jak unikanie typowych wyzwalaczy, w tym:

Regularne ćwiczenia mogą również pomóc utrzymać trawienie System działa dobrze.

Powikłania

Powikłania związane z nadmiarem gazu w klatce piersiowej wynikają głównie ze stanu podstawowego. Na przykład osoby z ciężkim zatruciem pokarmowym lub nietolerancją pokarmową mogą być zagrożone powikłaniami.

Objawy anafilaksji lub zatrucia pokarmowego wymagają natychmiastowej opieki medycznej. Mogą one obejmować:

Gdy dana osoba doświadcza bólu w klatce piersiowej wraz z tymi objawami, powinna szukać opieki medycznej w nagłych wypadkach.

Perspektywy

Istnieje wiele przyczyn bólu gazowego w klatce piersiowej oraz wiele zabiegów lub środków domowych, które mogą pomóc złagodzić to uczucie. Przyczyna bólu gazu w klatce piersiowej powinna zostać zdiagnozowana przez lekarza w celu ustalenia najlepszego leczenia.

Nieszkodliwy ból gazu w klatce piersiowej zwykle zniknie szybko z leczeniem domowym lub lekami bez recepty. Podejmowanie środków zapobiegawczych i ubieganie się o diagnozę medyczną może pomóc w leczeniu wszelkich problemów podstawowych i uniknąć powikłań.

Każdy, kto doświadcza innych objawów związanych z poważniejszymi stanami, powinien szukać pomocy medycznej.

Każdy, kto doświadcza Trwałe i ciężkie objawy bólu gazowego w klatce piersiowej lub objawy, które trwają dłużej niż 2 godziny i nie reagują na leczenie domowe, powinny również zwrócić się o pomoc do lekarza.

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism i stowarzyszeń medycznych. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

Comments are closed.