Webdiffusion
Festival Nuits d'Afrique
Le meilleur de la musique du monde !
single template
Sledování bazální tělesné teploty mi pomůže otěhotnět?Adfab Montreal

Sledování bazální tělesné teploty mi pomůže otěhotnět?

Základní tělesná teplota je teplota těla při odpočinku. Během ovulace BBT mírně stoupá. Sledování BBT během několika měsíců může pomoci osobě předvídat, kdy bude ovulovat a bude s největší pravděpodobností otěhotnět.

Žena s největší pravděpodobností otěhotní 2–3 dny před ovulací, v den, kdy k tomu dojde, a 12–24 hodin poté.

Pokud si člověk chce otěhotnět, může sledovat BBT několik měsíců, aby pochopili, kdy se k ovulaci obvykle vyskytuje v jejich menstruačním cyklu. Osoba může mít v plánu mít sex během nejúrodnějšího období, aby se zvýšila pravděpodobnost otěhotnění.

Tento článek vysvětluje, co je BBT a důvody, proč jej sledovat. Diskutuje také o nejhorším období ženy a o tom, jak ji předpovědět pomocí metody BBT.

Pohlaví a pohlaví existují na spektrech. Tento článek bude používat výrazy „muž“, „žena“ nebo oba k odkazování na sex přirozený při narození. Kliknutím sem se dozvíte více.

Co je to bazální tělesná teplota?

BBT je nejnižší tělesná teplota, ke které dochází po odpočinku. U většiny lidí dojde ke změně 0,5–1F ° po ovulaci.

Pokud člověk chce použít metodu mapování teploty BBT, měl by měřit svou teplotu současně každý den, první věc po probuzení. Je důležité vzít teplotu před vstupem z postele, jíst, pít, mít sex nebo dělat cokoli jiného.

Proč to sledovat?

Každý měsíc je asi 6 dní, kdy může žena otěhotnět. Pokud se člověk snaží otěhotnět, může být užitečné vědět, kdy ovulují.

BBT je obvykle nižší ve dnech vedoucích k ovulaci. Po ovulaci se znovu zvýší do 24 hodin a zůstane zvednutá.

Osoba může zaznamenat své denní čtení na grafu, aby se rozdíly usnadnily detekci. Změny teploty jsou velmi nepatrné, takže nejpřesnější metodou je teploměr, který měří nejméně desetiny stupně.

Zde se dozvíte více o ovulaci.

Kdy s největší pravděpodobností otěhotníte?.

Ovulace nastává asi 2 týdny před začátkem menstruace, uprostřed cyklu člověka. Osoba s největší pravděpodobností představí v den ovulace, 2–3 dny clean vision kde koupit před nebo 12–24 hodin poté. To je kolem 10–16 dnů menstruačního cyklu.

Samská sperma může žít 3–5 dní v reprodukčním traktu ženy. Pokud má žena sex s mužem bez použití bariérové ​​metody několik dní před ovulací, může spermie oplodnit vejce a mohou otěhotnět.

Kdy je pravděpodobné, že otěhotníte?

Jakmile dojde k ovulaci a vaječník uvolní vajíčko, má 12–24 hodin, aby sperma oplodnila, než ji zemře nebo tělo Reabsorbs to. Po této době je těhotenství méně pravděpodobné, že dojde k dalšímu menstruačnímu cyklu.

Zde se dozvíte více o početí.

Jak předpovídat, kdy ovulujete

Pro většinu žen, 97–98 ° F (36,1–36,6 ° C) je typický BBT před ovulací. Poté, co vaječník uvolní vejce, stoupá BBT.

Při ovulaci vzroste BBT v průměru o 0,5–1 ° F v průměru na 97–98 ° F (36,1–36,6 ° C) a zůstane vyšší až do konce menstruačního cyklu. Nejúrodnější dny ženy jsou 2–3 dny před nárůstem BBT.

Sledováním jejich BBT během několika měsíců může člověk identifikovat vzorce, které jim pomohou předpovídat, kdy ovulují a optimalizují jejich šanci na pojetí.

Může být zpočátku náročné interpretovat graf BBT. S tím může pomoci lékař nebo klinika pro plánování rodiny.

rizika

Metoda BBT není zcela spolehlivá z následujících důvodů:

Jak měřit BBT

Osoba by měla měřit svou tělesnou teplotu první věc každé ráno, když se probudí – před jídlem, pitím, sex nebo jinou činností.

Pro měření BBT může osoba používat digitální nebo BBT teploměr, který měří v desetiny stupně.

Osoba může zaznamenat každý den čtení na grafu. To může být na papíře, aplikaci nebo online. Jakmile osoba sleduje několik měsíců odečty BBT, může studovat vzor a identifikovat čas v cyklu, kdy se jejich BBT stoupá.

Nárůst BBT naznačuje, že ovulace již došlo, takže se člověk může pokusit se sex v době před nárůstem teploty pro nejlepší šance na otěhotnění.

teploměry

BBT vyžaduje teploměr, který měří desetiny nebo stotiny stupně. Mnoho z nich je k dispozici jako digitální teploměry nebo člověk si může koupit speciální teploměr BBT.

Níže jsou příklady teploměrů:

Shrnutí

BBT je nejnižší teplota, ke které dochází po odpočinku. Během ovulace se ženské BBT mírně zvedá.

Sledování BBT během několika měsíců může naznačovat, kdy se k ovulaci obvykle vyskytuje v menstruačním cyklu osoby. Pokud chce jednotlivec otěhotnět, může mít v plánu mít sex během jejich nejplodnějších dnů.

Externí faktory mohou ovlivnit BBT, jako je pití alkoholu, kouření, nemoc nebo bez přijímání BBT čtení bezprostředně po probuzení.

Chcete -li přijímat hodnoty BBT, může osoba použít digitální teploměr, který měří na desetiny nebo stotiny stupně.

Contents

Comments are closed.